Wydarzenia na Piekielnym Szlaku

Weź udział w rajdzie pieszym "Wszystkie Pokolenia na Piekielny Szlak!"


Zapraszamy mieszkańców powiatu skarżyskiego (choć nie tylko) do udziału w Rajdzie Pieszym "Wszystkie Pokolenia na Piekielny Szlak", organizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatywa Lokalna w ramach operacji "Wszystkie pokolenia dbają o Piekielny Szlak". Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 1.2.8 "Promocja dialogu międzypokoleniowego" Programy Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Na uczestników rajdu czeka malownicza trasa o długości ok. 11 km, poprowadzona urokliwymi drogami (i bezdrożami) gmin: Bliżyn i Stąporków, trasa biegnąca m.in. w pobliżu Uroczyska Pięty, doliną rzeki Kamienna, łąkami i lasami aż do Gagat Sołtykowskich. Wszyscy uczestnicy rajdu wystartują sprzed Miejsca Obsługi Rowerów (MOR) na Piekielnym Szlaku w Płaczkowie-Piechotnym (51.12559, 20.693599) i ponownie spotkają się w tym miejscu (na mecie Rajdu). Dla uczestników wydarzenia przygotowano pamiątkowe koszulki (dla pierwszych 100 zgłoszonych osób), konkursy z nagrodami (ufundowanymi przez partnerów i patronów), oprawę muzyczną, a także poczęstunek.

Organizatorzy zapewniają transport na (i z) miejsce startu na trasach:

09:00 MCK Skarżysko - Bór (ul. Wojska Polskiego) - Bliżyn (przystanek przed kościołem) - MOR Płaczków Piechotne
09:30 GOK Stąporków - Odrowąż (parking przed kościołem) - MOR Płaczków Piechotne
ok. 16:30 MOR Płaczków Piechotne
- Odrowąż (parking przed kościołem) - GOK Stąporków
ok. 17:00 MOR Płaczków Piechotne - Bliżyn (przystanek przed kościołem) - Bór (ul. Wojska Polskiego) - MCK Skarżysko

Zgłoszenie do udziału w rajdzie następuje poprzez wypełnienie i wysłanie do 02 lipca elektronicznego formularza dostępnego TUTAJ (kliknij) .

© 2019 LGD . Stowarzyszenie LGD "U Źródeł". Wszelkie prawa zastrzeżone